Ar taps vairuotojai dar pigesne darbo jėga?

Šiandien Seime buvo svarstoma supaprastinti tolimųjų reisų vairuotojų mokymus. 95 kodo kvalifikaciją siūloma ,,paversti“ kompetencija, o mokymus priskirti neformaliam suaugusiųjų švietimui.

Vežėjai siūlo 95 kodo įgijimo sąvoką vadinti kompetencijos tobulinimu, o ne kvalifikacija. Siūlo keisti sąvokas ir įstatyme.

95 kodas – tai pradinės profesinės kvalifikacijos pažymėjimas, suteikiantis asmeniui teisę ES šalyse komerciniais tikslais (gaunant už tai atlyginimą) verstis krovinių ir keleivių pervežimu.

95 kodą įgyti galima tik sulaukus 18-os metų ir turint B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. C ar D kategorijų vairuotojo pažymėjimas nėra būtinas, nes tiek transporto priemonės kategorijos, tiek ir 95 kodo kvalifikaciją galima mokintis vienu metu.

Neformalusis suaugusiųjų švietimas  yra organizuota ir nenutrūkstanti švietimo veikla, neatitinkanti formaliojo švietimo sąvokos, tačiau taip pat ribojama institucinės priklausomybės ir gali būti teikiama įvairaus amžiaus žmonėms. Jis apima švietimo programas, kurios suteikia suaugusiesiems raštingumo pagrindų, gyvenimo, darbo įgūdžių, bendrosios kultūros.

Konferencijos dalyviai pabrėžė, kad ,,vairuotojas negali būti hobis“, nors tai vežėjams tai būtų labai palanku ir paranku. Praktinis mokymas yra privalomas visiems, o vertinimas atsietas nuo mokymo.

,,Linava jau užsisako vežėjus iš Indijos.  Ar verta Lietuvai eiti trečiųjų šalių keliu? Gal būkime tvirta Europos valstybe“ – pasisakė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė.

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga nerimauja, kad šis kompetencijų įgijimo supaprastinimas įtakos vairuotojų atlyginimus. Neseniai ,,Linava“ viešai skelbė, kad jiems vairuotojų darbo jėga per brangi. O dabar, jei bus priimta, kad vairuotojai nėra kvalifikuota darbo jėga, jiems bus galima mokėti minimalų atlyginimą. Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga viešins tokį godų elgesį ir gins, kad tolimųjų reisų vairuotojai išliktų kvalifikuotais specialistais. Didžiausias absurdas mūsų šalyje, kai Lietuvos transporto darbdavių norą patiems mokyti ir patiems egzaminuoti įmonės vairuotojus palaiko ir bando „prastumti” Susisiekimo ministerija.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas