Kol darbuotojai nesikreipė dėl darbdavių sukčiavimo išmokant atlyginimus, nei bankas nei kitos institucijos to nematė

Lietuvos transporto sektoriaus schemų gausa jau nebestebina. Ir nereikia labai didelių kompetencijų ar specialių kvalifikacijų norint jas išpainioti.

Labai paprasta įmonės vadovui ar jos atstovui tiesiog ,,deleguoti“ vairuotojui darbą – banke įnešti grynus pinigus į savo sąskaitą, o paskui iš karto juos pervesti į įmonės neaiškią sąskaitą ar kortelę. Sąskaitos išraše matosi, kad pinigai pervedami į kitą sąskaitą ir konvertuojami į Kanados dolerius. Šiuo atveju tai 7985.00 Eur. Už kredito pervedimą į užsienį (banko skyriuje), operacijos suma 11523.00 CAD, už paslaugą banke nuskaičiuota 14.00 Eur. Išraše matyti, kad visas operacijas atliko banko darbuotojas.

Papasakoti apie šiuos darbdavio nusikaltimus vairuotojas migrantas išdrįsta išėjęs iš darbo, kai bando sau prisiteisti uždirbtą atlyginimą. Pasakoja apie tai labai nedrąsiai. Paklaustas, kodėl sutiko su darbdavio paliepimu, darbuotojas teisinasi, kad bijojo prarasti darbą ir dar patvirtina, kad jo kolega irgi darė tą patį.

Vieša paslaptis, kad taip ,,dirbama“ jau seniai. Juk jeigu taip pinigus įnešinės įmonės vadovas ar jo darbuotojai, bus lengva atsekti. Bet kaip genialu pasitelkus manipuliaciją tai liepti atlikti darbo migrantams. Jie viską padarys, kad išsaugotų savo darbo vietą. Šiems darbuotojams svarbus kiekvienas uždirbtas euras.

Nejaugi apie šias machinacijas nežino FNTT? Į šią nusikalstamą veiklą įtraukiami ir bankai. Šiuo atveju AB Šiaulių bankas.

Lietuvos bankas, vykdydamas finansų rinkos dalyvių priežiūrą pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje, siekia gerinti prižiūrimų finansų rinkos dalyvių supratimą apie šios srities reikalavimų įgyvendinimą. Tad jeigu pinigų „plovimą” įmonės vykdo nuolat ir gausiai, tad kyla klausimas kaip veikia Lietuvos bankas vykdantis priežiūrą?

Vienoje tokių machinacijų sudalyvavo Swedbank, kur dabar jau pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ten „išplauta” 120 000 eurų. Kol darbuotojai nesikreipė dėl darbdavių sukčiavimo išmokant atlyginimus, nei bankas nei kitos institucijos to net nematė.

Panaršius Swedbank internetinį puslapį, randam, kad: ,,pinigų plovimas – tai nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas. Proceso esmė – įteisinti nusikalstamu būdu įgytus pinigus ar kitą turtą arba nuslėpti jų kilmę. Kadangi pinigų plovimas yra įgavęs tarptautinį mastą ir yra pagrindinis nusikalstamos bei teroristinės veiklos finansavimo šaltinis, su šia problema nuolat kovoja ne tik vietinės, bet ir tarptautinės teisėsaugos institucijos“.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas