Bendradarbiavimas su norvegais tęsiasi

Norvegai pritarė teiginiui, kad tik glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas gali išspręsti transporto sektoriaus problemasLietuvos profesinių sąjungų Aljansas (LPSA) bando pažadinti Lietuvos valstybines institucijas ir ragina imtis problemas transporto sektoriuje spręsti iš esmės. Lapkričio 22 dienos susitikimas Osle, Norvegijoje tik patvirtino, kad šis profesinių sąjungų susivienijimas judindamas tarpinstitucinį bendradarbiavimą eina teisingu keliu. LPSA inicijuotas bendras projektas svarbus ir Lietuvai, ir Norvegijai.

Į Oslą nuvykę LPSA, Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos (LVPS), Valstybinės darbo inspekcijos, Lietuvos transporto administracijos atstovai savo patirtimi dalinosi su Norvegijos valstybinės darbo inspekcijos, Profesinių sąjungų konfederacijos, Savivaldybių sąjungos, Darbdavių asociacijos, Viešųjų kelių administracijos atstovais. Norvegijos atstovai pristatė kaip bendradarbiauja jų valstybiniai sektoriai. Papasakojo su kokiomis transporto sektoriaus problemomis susiduria, kaip dirba su nekalbančiais norvegiškai darbuotojais jų šalyje. Kartu buvo aptarta socialinio dempingo, kabotažo, Mobilumo paketo problemos, per visą Europą nuaidėjęs ,,Vlantana Norge“ atvejis.

Visi Europoje žino, kad Lietuvoje vilkikus vairuoja daugiausia Azijos piliečiai, dar paklausūs tapo atvykėliai iš Indijos ir Pakistano. Gaila, bet save gerbiantys lietuviai mieliau vairuoja Norvegijoje, nes ten ir atlyginimas orus ir darbo sąlygos geresnės. Lyginti tikrai yra ką, kai vien tik minimalus atlyginimas tris su puse karto didesnis nei mūsų. Štai kodėl skandinavai žiūri į mus su gailesčiu ir stipriai kraipo galvas. Be to, jie mano, kad tik bendradarbiaujant valstybinėms institucijoms, profesinėms sąjungoms, darbdaviams galima pasiekti maksimaliai naudingų rezultatų. Kolegos iš Norvegijos griežtai pasisako, kad nusikalstamus atvejus transporto sektoriuje tirti būtina, kad reikalingi įmonių juodieji ir baltieji sąrašai, nes taip lengviau kontroliuoti situaciją sektoriuje. Šis bendro projekto ekspertų susitikimas Lietuvos atstovams įpūtė naujos jėgos ir pasitikėjimo. Tokie susitikimai galimybė stiprinti Lietuvos ir Norvegijos institucijų bei profesinių sąjungų bendradarbiavimą. Lietuvai reikia kuo skubiau išsivalyti korupcijos, nepotizmo, neskaidrumo likučius ir daug daug mokytis iš Skandinavijos šalių. LPSA kartu su LVPS padės tai padaryti.

Projektinė veikla: Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas siekiant efektyviau vykdyti darbo teisės įstatymus ir stiprinti kovą su nusikalstama veika, susijusia su darbo santykiais transporto sektoriuje.

Projekto Nr. 2020/530717, remiamas Innovation Norway pagal 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo „Socialinis dialogas – orus darbas“ programą.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas