Gryniejį pinigai didina valstybės šešėlį

Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas ir Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga jau nuo 2019 metų vyriausybei kalba, kokios problemos iškyla ir kas nuo to nukenčia, kai darbdaviai atlyginimus bei dienpinigius moka grynaisiais pinigais.

Dažniausiai grynieji figūruoja vilkikų vairuotojų ginčuose su darbdaviais. Kasos orderiai palanki terpė manipuliuoti atlyginimais ir dienpinigiais. Tai didina valstybės šešėlį. Dažnai darbdaviai kasos orderiuose parašo didesnę sumą, o išmoka mažesnę. Kam atitenka skirtumas – visiems aišku.

Į Lietuvos vežėjų profesinę sąjungą nuolat kreipiasi vairuotojai, prašydami padėti atgauti jų uždirbtus pinigus. Jie pasakoja, kaip jie verčiami pasirašyti kasos orderius didelėmis sumomis, bet akyse tokių pinigų nemato.2020 m. Darbo ginčų komisijos išnagrinėta 1159 prašymai, kuriuose buvo iškelti 2316 reikalavimai, iš jų: dėl darbo užmokesčio – 1783 (77 proc. nuo visų).

Šių metų vasario mėnesį Vilniaus darbo ginčų komisijos posėdyje viena didžiausių Lietuvos transporto įmonių pateikė kasos išlaidų orderių už 40 000 eur sumą. Buvo teigiama, kad tokia suma dviem vairuotojams neva buvo išmokėta grynais pinigais per dvejus metus.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas