Lietuvos vežėjui Danijoje skirta 28 500 EUR bauda

Danijoje buvo atliekama tolimųjų reisų sunkvežimių patikra. Vietos policija nustatė, kad Lietuvos įmonės sunkvežimio vairuotojas naudojo ne savo, bet tėvo vairuotojo kortelę. Danijos policija spaudai pranešė, kad už šį pažeidimą nustatyta milžiniška bauda.

Lapkričio 10 dieną Pietryčių Jutlandijoje (Tungvognscenter Syd) Danijos transporto policija vienoje magistralėje atliko patikrinimą, siekdama nustatyti sunkiųjų transporto priemonių vairuotojų pažeidimus, dėl kurių buvo patikrinta 30 sunkvežimių. Buvo skirtos dvi baudos.
Pirmuoju atveju, lenkas vairuotojas buvo nubaustas už „blogą matomumą per priekinį stiklą. Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad priekiniame skydelyje sumontuotas stalas ir pakabintas vėliavėlių rinkinys riboja vaizdą iš kabinos. Sumokėjus baudą ir pašalinus visus trukdžiusius daiktus, vilkikas galėjo tęsti reisą.

Antrasis atvejis buvo įdomesnis. Apžiūrėjus 28-erių metų lietuvio vairuojamą sunkvežimį, paaiškėjo, kad jis naudojosi savo tėvo, kuris yra transporto įmonės savininkas, vairuotojo kortele. Vyras pasakojo, kad tėvas šio reiso metu vairavo sunkvežimį, tačiau prieš dvi dienas išvyko namo ir, matyt, tuo metu kilo painiava su vairuotojo kortelėmis. Tačiau, patikrinus pastarųjų 28 dienų tachografo įrašus, atsivėrė visiškai kitoks vaizdas. Vairuotojas per paskutines šešias dienas pakaitomis naudojo dvi korteles 7 kartus. Taigi, nuo 2020 m. spalio 29 d. buvo nustatyti per ilgi kasdienio vairavimo periodai ir itin trumpos pertraukėlės.

Galų gale, lietuvis pripažino teisėsaugininkų atskleistus pažeidimus, dėl kurių jis ir jo tėvas turėjo atvykti į teismo posėdį. Kad būtų išvengta teisinių veiksmų, vilkiko savininko buvo paprašyta sumokėti 212 000 DKK (maždaug 28 500 EUR) bauda, kuri atitinka numatomas baudas ir teisines išlaidas. Sumokėjęs baudą jis galėtų tęsti reisą.
Susijusių su transporto priemonės vairavimu, naudojant kito asmens vairuotojo kortelę, asmens nusižengimų klausimas bus sprendžiamas vėliau teismo posėdyje. Daugeliu atvejų bausmė už tokį nusikaltimą yra lygtinė laisvės atėmimo bausmė ir draudimas atvykti į Daniją.
Šiuo metu lietuvio vežėjo sunkvežimis buvo imobilizuotas ratų blokatoriumi, kol bus sumokėta bauda.
„Ogist.Today“ primena, kad ankstyvą pavasarį Danijos policija vokiečių vežėjui skyrė beveik 70 tūkstančių eurų baudą už vairuotojo darbo ir poilsio normų pažeidimą.

Pagal: https://logist.today/…/datskaja-policija-vypisala…/…

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas