LVPS tarptautinio projekto ,,Faire Mobilität“ partneriai

Vokiečių, olandų, belgų, norvegų ir kitų valstybių spauda rašo, kad lietuviai, latviai, rumunai ir bulgarai yra didžiausi ,,vergų prekeiviai“ transporto sektoriuje. Tai reiškia, kad visi apie tai žino, bet niekas nesikeičia. Kodėl?

Apmaudu, bet vergų prekeiviams priklauso ir didelė dalis Lietuvos vežėjų. Įmonės kaltinamos dėl neišmokamų atlyginimų, dienpinigių sukčiavimo, blogų darbo sąlygų, darbuotojų išnaudojimo, dokumentų klastojimo ir kt.

Lietuviai jau nebenori dirbti šiame sektoriuje, todėl vežėjai vairuotojų ieško vargingiau gyvenančiose (Azijos) šalyse. Štai čia viskas ir prasideda: užsieniečiai nežino savo teisių, nemoka mūsų kalbos, juos lengviau apgauti. Svetimšaliai sutinka dirbti už mažą atlyginimą, net patys nežinodami to, leidžiasi išnaudojami…

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis transporto sektoriuje darbo ginčų daugiausia. Darbo ginčuose vairuotojus dažniausiai atstovauja Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga (LVPS) . Į profsąjungą pagalbos kreipiasi ne tik lietuviai, bet ir vairuotojai iš Ukrainos, Kazachstano, bet ir kitų Azijos šalių.

Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga konsultuoja ne tik lietuvius, bet vyksta ir į kitų šalių pasienius ir informaciją teikia keliomis kalbomis. LVPS yra viena iš pagrindinių partnerių informacinėje kampanijoje Europoje ,,Faire Mobilität“ (išvertus lietuviškai ,,Sąžiningas mobilumas“). Profsąjunga bendradarbiauja su Vokietijos, Olandijos, Belgijos, Norvegijos ir kitų šalių profesinėmis sąjungomis. Kartu sprendžia kaip padėti tolimųjų reisų vairuotojams, dalinasi patirtimi bei kontaktais. Jau ne vienas įvykis įrodė, koks svarbus yra bendradarbiavimas – juk tolimųjų reisų vairuotojai juda visoje Europos Sąjungoje ir problemos yra panašios. Situacija rodo, kad Lietuvos vyriausybės požiūris į vis didėjančius darbo migrantų srautus Lietuvos darbo rinkoje yra labai paviršutiniškas ir jau dabar turi šimtus modernios vergystės ir išnaudojimo atvejų.

Turėtų būti labai didelė gėda, kai pavargusių nuo neteisybės vairuotojų sukrečiantys atsiliepimai tarsi virusas apie Lietuvos transporto įmones skrieja po visą Europą. Kaip mes atrodome Europos kontekste? Ir ,,Linavos“ ašaros, kad reikia daugiau kvotų, prieš visa tai atrodo juokingos…

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas