Mokymai Valstybinėje darbo inspekcijoje

Deja, bet mūsų valstybė negali pasigirti nei laimėjimais darbo rinkoje, nei išspręstomis problemomis darbuotojų naudai. Ypač daug problemų galime rasti statybų ir transporto sektoriuose. Bendradarbiaudami su žurnalistais jau atvėrėme tolimųjų reisų vairuotojų skaudulius, tai galite pamatyti tyrime ,,Fūrų vergai“. Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas (LPSA) ir Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga toliau deda visas pastangas, kad mūsų valstybėje situacija keistųsi ir atsakingas institucijas ragina imtis problemas transporto sektoriuje spręsti iš esmės.

Šiandien Valstybinėje darbo inspekcijoje vyko mokymai VDI darbuotojams ir Darbo ginčų komisijų nariams. Nagrinėjome šias temas: „Darbinis išnaudojimas Lietuvoje, aktualijos ir praktika. Lietuvos transporto sektoriuje naudojamos darbo laiko apskaitos programos. Šių dienų darbo teisės iššūkiai“.LPSA vadovas Audrius Cuzanauskas pristatė problematiką su, kuria susiduria profesinės sąjungos. Atstovaujantis prekybos žmonėmis ir išnaudojimu aukas advokatas Dalius Povilius žėrė patarimus VDI atstovams, aiškino kaip atskirti išnaudojimą nuo darbo pažeidimų ir kaip spręsti vienas ar kitas problemas, negailėjo kritikos mūsų teisminei sistemai. Advokatas akcentavo, kad tai, kas vyksta transporto sektoriuje, prilygsta prekybai žmonėmis ir ragino VDI į tai ypač atkreipti dėmesį.

Tachografų specialistas Alenas Fainšteinas paaiškino, ką reikėtų žinoti apie naująsias ES tachografų taisykles ir ką jos reiškia sunkvežimių vairuotojams. Jis akcentavo, kad ,,pagrindiniai šių taisyklių tikslai yra padidinti saugumą, sumažinti manipuliavimą tachografo duomenimis ir užtikrinti, kad vairuotojai turėtų pakankamai poilsio tarp pamainų ir nepertraukiamo vairavimo laikotarpių.

“Yra žinoma, kad anksčiau kai kurie vairuotojai ir sunkvežimių savininkai manipuliuodavo tachografo duomenimis, kad galėtų nuslėpti darbo ir poilsio režimo taisyklių pažeidimus. Naujos ES tachografų taisyklės sukurtos taip, kad manipuliavimas duomenimis būtų daug sudėtingesnis ar neįmanomas, kartu netrukdant ir negaišinant nereikalingomis patikromis tų, kurie taisyklių laikosi. A.Fainšteinas nuosekliai parodė, kaip VDI darbuotojai galėtų pasinaudoti tachografų programos duomenimis, atsakė į užduodamus klausimus.Į renginį nuotoliu jungėsi ir mokymų klausė daugiau nei 120 VDI darbuotojų bei Darbo ginčų komisijos atstovų. ,,Mes viliamės, kad bendradarbiavimas ir šie mokymai padės išspręsti daug problemų ir neleis nesąžiningiems darbdaviams manipuliuoti darbuotojais“ – užbaigė mokymus LPSA vadovas.

Projektinė veikla: Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas siekiant efektyviau vykdyti darbo teisės įstatymus ir stiprinti kovą su nusikalstama veika, susijusia su darbo santykiais transporto sektoriuje.Projekto numeris 2020/530717, remiamas Innovation Norway pagal 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo „Socialinis dialogas – orus darbas“ programą.#LPSA#LVPS#profsąjunga#Norge#tarpinstitucinisbendradarbiavimas#InnovationNorway#LTSA#VDI

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas