Europos sąjungoje sukčiavimas kainuoja brangiai

Europos sąjungoje sukčiavimas kainuoja brangiai
Belgijos įmonės „Verjans Transport“ vadovai kaltinami dalyvavimu nusikalstamoje veikloje mokesčių sukčiavimu. Vadovai nubausti lygtiniu laisvės atėmimu. Bendrovė turės grąžinti 4,6 mln. Eur.
Belgijos bendrove valstybės kontrolės institucijos susidomėjo po to, kai vienas vairuotojas pranešė, kad buvo verčiamas dirbti susilaužęs pėdos kaulą 10 dienų. Tyrimo metu nustatyta, kad įmonė dirbo nesąžiningai daugelį metų. “Tai vienas iš blogų transporto sektoriaus visoje Europoje pavyzdžių, kuris tęsiasi eilę metų” – rašoma portale transportealdia.es.
Remiantis įrodymais, „Verjans Transport“, savininkai buvo nuteisti už mokesčių sukčiavimą įdarbinant 183 vairuotojus iš Slovakijos ir Rumunijos. Vairuotojai buvo įdarbinti šešiose Slovakijoje įkurtose „popierinėse“ įmonėse, tačiau iš tikrųjų vairuotojai dirbo Belgijos vežėjams. Visoms šioms įmonėms vadovavo vienos šeimos nariai.
Slovakijoje darbo sutartys buvo sudaromos čia įsikūrusių bendrovių vardu, todėl mokesčių įsipareigojimai buvo apskaičiuojami pagal Slovakijos įstatymus. Taip lengviau buvo išvengti mokesčių Belgijoje. Tai galima deklaruoti, kaip mokesčių sukčiavimą ir darbo sutarčių klastojimą. Kaltinamasis sukčiavimo laikotarpis – nuo 2009 m. sausio iki 2016 m. gruodžio mėnesio.
Galutinis Lježo (Liège) teismo sprendimas nebuvo toks griežtas, kaip norėjo prokuroras. Prokuroras reikalavo iki 12 metų kalėjimo bausmės ir beveik 2 mln. Eur baudos. Kaip rašo, Belgijos naujienų portalas dhnet.be, teismas sumažino laisvės atėmimo bausmę keturiems kaltinamiesiems iki 2 metų. Jie privalės grąžinti ONSS daugiau nei 4,6 mln. Eur. Kratos metu buvo rasta 300 tūkst. Eur, kurie jau perduoti Belgijos socialinės apsaugos įstaigai.
 
 

 

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas