Neatsakingi darbo migracijos sprendimai griauna atvykusių dirbti gyvenimus

Darbo migrantas negali dirbti dviejose įmonėse vienu metu, nes laikinas leidimas gyventi siejamas su vienu darbdaviu.Kai darbuotojas migrantas susiranda kitą, jo nuomone geresnį darbdavį, suderina su juo darbo sąlygas, naujas darbdavys migracijos institucijai pateikia tarpininkavimo raštą, kad sutinka įdarbinti darbuotoją. Tada 3 savaičių eigoje darbuotojas turi gauti migracijos sutikimą (leidimą) pakeisti darbdavį. Čia galima surasti du pavojus, kur slypi prekyba žmonėmis.
Pirmas pavojus, kai esamas darbdavys gali nutraukti darbo sutartį ir darbuotojas negali pakeisti darbdavio, nes migracijos reikalavimas keičiant darbdavį – baigusi galioti buvusi darbo sutartis. Jeigu darbdavys nutraukia darbo santykius, darbuotojui anuliuojamas laikinas leidimas gyventi Lietuvoje ir jis privalo išvykti iš Europos sąjungos. Jei darbuotojas turi įsiskolinimų, priverstas dirbti nelegaliai, nes neturi už ką išvykti.Antras pavojus, darbuotojas migrantas pateikęs migracijai dokumentus, kad nori dirbti kitoje įmonėje gali gauti atsakymą, kad darbdavį bus leista pakeisti, tik nutraukus senąją darbo sutartį per mėnesio laikotarpį. Žinodamas tai, darbdavys specialiai nenutraukia darbo sutarties ir migracija negali suteikti leidimo keisti darbo vietą. Taip darbuotojas lieka pirmojo darbdavio įkaitu. Esamas darbdavys Sodroje fiksuoja nedraudiminį laikotarpį net jeigu nėra prašymo. Sodra to netikrina. Esant tokiai situacijai darbuotojas migrantas negali likti šalyje nes negali įsidarbinti, o pasilikti negali, nes turi už ką gyventi.Tada darbuotojas gali kreiptis į Darbo ginčų komisiją arba pranešti Valstybinei darbo inspekcijai apie dingusį darbdavį. Tačiau tai gali užtrukti nuo vieno iki dviejų mėnesių, be to tai kainuoja.
Yra didelė problema, kad teikiant dokumentus migracijai pareiškime galima nurodyti, kad darbuotojui esant komandiruotėje laikino leidimo gyventi dokumentą gali darbdavys atsiimti. Atsiimdamas jis įgyja visas galimybes manipuliuoti darbuotoju.
Transporto sektoriuje darbuotojų kaita siekia 30 proc. Kažkodėl niekam nekilo minčių problemų neieško būtent čia. Neatsakingi darbo migracijos sprendimai griauna atvykusių dirbti gyvenimus.

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas