Profsąjungų atstovas ragina didinti transporto įmonių kontrolę

Apie mus rašo: lrt.lt

Transporto sektoriuje nuolat pažeidžiamos darbuotojų teisės, todėl įmones reikėtų kontroliuoti griežčiau, sako profsąjungų atstovas. Vežėjų atstovai kaltinimus atmeta ir prašo didesnės pagarbos jų verslui.

Anot Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso pirmininko Andriaus Cuzanausko, transporto sektoriuje šiuo metu nėra jokios kontrolės.

„Pagrindinis ir esminis dalykas yra ir didžioji problema yra ta, kad vis dėlto nėra tinkamos kontrolės šiame sektoriuje (…) galima būtų teigti, kad praktiškai tos kontrolės iš viso nėra“, – Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete trečiadienį sakė A. Cuzanauskas.

Anot jo, darbo sutartys transporto įmonėse dažnai yra deklaratyvios. „Sutartyse nurodomos vienos sąlygos, tačiau po to vienašališkai darbdavys sumažina arba perveda tik dalį atlygio net nenurodydamas, kad tai yra darbo užmokestis. Tai parodo ir darbo skelbimai, kurie skelbiami dėl darbo vietų transporto sektoriuje“, – sakė profsąjungų atstovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad nedraudiminis laikotarpis per metus siekia 4-6 mėnesius ir tai iškreipia rinką. „Per šį nedraudiminį laikotarpį tiek užsieniečiai, tiek lietuviai nežino pasekmių pasirašinėdami prašymus dėl neapmokamų atostogų. Formos yra paruoštos, jeigu nori gauti algą, privalai pasirašyti. O pasekmės yra: darbuotojas praranda stažą už laikotarpį, atsisako visiškai visų socialinių garantijų, visų išmokų“, – tvirtino A. Cuzanauskas.

Sunkvežimiai

Tačiau Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) vadovas nesutinka, kad transporto sektoriaus kontrolė yra nepakankama. „Problematika vienareikšmiškai yra aktuali ir mes ją stebime. Nenorėčiau sutikti, kad kontrolės neužtenka, bet aš labiau akcentuočiau socialinės partnerystės dalyką, rasti kompromisą, bet ne viską totaliai kontroliuoti“, – komitete sakė Jonas Gricius.

„Reikia suprasti, kad niekas negali daryti įtakos valios išraiškos momentui ir pasirašinėti sutartį. Mes aiškiname, konsultuojame, informuojame – nepasirašinėkime to, ko nežinome, ko negalime suprasti“, – teigė J. Gricius. Savo ruožtu vežėjų atstovai stebėjosi, kad profsąjungų atstovas vilkikų vairuotojus laiko „tamsiais kaimiečiais“, kurie nieko nežino ir nesupranta.

„Pono Cuzanausko pasakymas, kad nieko neturi, nieko nežino – tiesą pasakius, keista girdėti, kad šiuolaikinis vairuotojas yra tamsus, nieko nesuprantantis“, – sakė Lietuvos vežėjų sąjungos atstovas Algimantas Kondrusevičius.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas tvirtino, kad kaltinimai vežėjams „nėra pasverti“. Norėtume pastebėti, kad vežėjai prašo padorumo, pagarbos savo verslui. Kaltinimai, kurie buvo išgirsti iš A. Cuzanausko, nėra pasverti. Pasakyta žodis begalė nieko neapibrėžia“, – sakė R. Austinskas.

Vežėjų atstovai trečiadienį perspėjo, kad dėl pandemijos sektoriaus veiklą Europos Sąjungoje (ES) apibrėžiančio Mobilumo paketo ir padidintos mokestinės naštos Lietuvos transportas praranda savo konkurencingumą, palyginti su kaimyninėmis valstybėmis. „Linava“ tvirtina, kad per metus Lietuva neteko daugiau kaip 115 transporto įmonių, dėl to, anot asociacijos, biudžetas neteks 45 mln. eurų pajamų.

Informacija iš : https://www.lrt.lt/naujienos/eismas/7/1351405/profsajungu-atstovas-ragina-didinti-transporto-imoniu-kontrole?fbclid=IwAR3sCIabH1aKVuxPEDn-bXQ3pKLG8DaDRq2rKnfbsYkS6GI6aBVJYSIupss

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas