Vairuotojai iš kitų šalių, kurie vykdo kabotažą Norvegijoje, turi gauti tokį pat užmokestį kaip ir norvegai

Norvegijos valstybinė darbo inspekcija atliko patikrinimą, kuris parodė, kad dauguma užsienio vairuotojų, kurie perveža prekes Norvegijos viduje, kitaip sakant, vykdo kabotažą, negauna įstatymu nustatyto minimalaus norvegiško darbo užmokesčio. Todėl, gali būti, kad daugelis vairuotojų turi teisę į dideles neišmokėtas sumas.

,,Jei aš paprašysiu mokėti man papildomai, greičiausiai mane išmes iš darbo“,- teigė vairuotojas filipinietis, poilsio aikštelėje prie Oslo.

Jis nenori pasakyti savo vardo ir pavardės, nes bijo, kad tai gali pakenkti jo santykiams su darbdaviu.

Tolimų reisų vairuotojas iš Filipinų dirba Europos transporto bendrovėje. Jis pasakoja, kad gauna 80 eurų per dieną, nepriklausomai nuo jo darbo dienos trukmės. 50 eurų iš šių pinigų yra komandiruotpinigiai, skirti padengti jo išlaidoms kelyje. Taigi, darbo užmokestis iš tiesų yra 30 eurų už dieną. Skaičiuojant, kad jis per dieną dirbą 12 valandų, išeina, kad jo alga yra 25 norvegų kronos už valandą.

Šiuo metu įstatymo nustatytas minimalus darbo užmokestis sunkvežimių vairuotojams Norvegijoje yra 185,50 kronų per valandą. Tai sudaro apie 18 eurų. Turint omenyje, kad vidutiniška darbo pamaina trunka apie 12 valandų, per dieną išeina apie 220 eurų. Be to, be šios algos, papildomai priklauso komandiruotpinigiai.

Vairuotojui filipiniečiui tai reikštų septynis kartus didesnį darbo užmokestį už tą laikotarpį, kai jis važinėja Norvegijos viduje. Bet šių pinigų jis niekada nemato. Vairuotojas pasakoja, kad, nors jis ir reguliariai perveža prekes Norvegijos viduje, kitaip sakant, vykdo kabotažą, jis niekuomet už tai negauna papildomo darbo užmokesčio. Tai reiškia, kad darbdavys nesilaiko įstatymų.

Parengta pagal Norvegijos žiniasklaidą

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas