Konsultacijos Kaune mūsų šalyje dirbantiems ukrainiečiams

Įgyvendinant JAV departamento remiamą projektą „Strateginė partnerystė: nuo pabėgėlio iki darbuotojo“ Lietuvos profesinių sąjungų Aljansas (LPSA) kartu su partneriais organizuoja konsultacijas dirbantiems Lietuvoje ukrainiečiams.

LPSA atstovai kovo 4 dieną konsultavo Kauno regione dirbančius ukrainiečius. Profesinės sąjungos atstovai aiškino, kas būdinga darbo santykiams Lietuvoje, kokias teises dirbantieji turi būdami mūsų darbo rinkos dalyviais.

Kaip ir konsultacijoje Klaipėdoje, dauguma dirbančių ukrainiečių skundėsi, kad turi pasirašinėti darbo sutartis lietuvių kalba.

,,Kai paprašome, kad dokumentus duotų pasirašyti ukrainiečių arba rusų kalba, darbdaviai šypsosi ir sako, kad darbovietėje nėra kam paruošti, nes niekas šių kalbų nemoka. Todėl neturėdami išeities, pasirašome lietuviškas Darbo sutartis“ – paaiškino jau pusmetį dirbanti Kaune ukrainietė.

Kita moteris klausė, ar ji gali atsisakyti darbo, kuris jai atrodo fiziškai per sunkus. ,,Kai pasakiau vadovui, kad man dirbti per sunku, jis pasiūlė susirasti kitą darbą“- skundėsi pagyvenusi moteris.

,,Turime daug problemų dėl įvairių procedūrų migracijoje. Trūksta informacijos, tenka ilgai laukti, labai daug neaiškumų, darbdavys visai nieko neaiškina“ – skundėsi vilkiką vairuojantis vyriškis.

Dauguma ukrainiečių sėkmingai integruojasi į mūsų darbo rinką. Šiuo metu jie dirba visose savivaldybėse. Didžiausia problema, su kuria susiduria – yra kalbos barjeras. Kai kuriems atvykus teko pakeisti profesiją. Džiaugiamės, kad su mumis bendradarbiauja ir padeda pabėgėliams iš Ukrainos kitos organizacijos. Tai Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, Labdaros ir paramos fondas „Frida“, Lietuvos Caritas ir kt.

Konsultacijos organizuojamos Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso kartu su partneriais – VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras, VšĮ „Socialinis architektas“ – įgyvendinant JAV valstybės departamento (U.S. Department of State) remiamą projektą „Strateginė partnerystė: nuo pabėgėlio iki darbuotojo“ (angl. Strategic Partnership ‘From Refugee to Employee’) (Nr. SLH50023GR0016).

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas