Vaikų ugdymo įstaigoje patyčios iš darbuotojų ir linčo teismas

Video reportažas: https://fb.watch/2pM3BVpjkR/

Į Lietuvos profesinių sąjungų Aljansą pagalbos kreipės narės iš Klaipėdos padalinio. Viena iš jų, dirbo Klaipėdos vaikų darželio – lopšelio ,,Putinėlis” auklėtojos padėjėja. Moteris teigė, kad buvo atleista iš darbo neteisėtai, guodėsi patyrusi aukščiausio laipsnio mobingą ir psichologinį smurtą.

Apie nuolat patiriamą psihologinį smurtą ir slegiantį mikroklimatą skundėsi ir kiti vaikų ugdymo įstaigos darbuotojai. Darbuotoja pasakojo, kad darželyje jau ilgą laiką vyrauja slogi atmosfera ir įtampa, kad darbuotojai patiria nuolatinį mobingą. Ji pasakoja, kaip buvo suorganizuotas jos linčo teismas visų darbuotojų akivaizdoje.

Kalbėdama apie atleidimą, auklėtojos padėjėja teigė, kad į jos skundimąsi, jog darbe jai sušlubavo sveikata jaučiasi ir blogai, įstaigos administracija nekreipė dėmesio. O iš darbo išėjo valanda anksčiau dėl stipraus negalavimo. Būtent dėl šios priežasties direktorė ją atleido už pravaikštas.Su atleidimo priežastimi nukentėjusioji nesutinka ir nors sveikata silpna, kartu su profesinės sąjungos palaikymu, ryžtasi ieškoti teisybės. ,,Aš esu labai pažeminta. Nors dirbau čia ilgai ir iš visos širdies, bei daugiau nei man priklausė, jaučiu, kad su manimi susidorojo. Toks jausmas, kad šioje įstaigoje nemylimi vyresio amžiaus žmonės” – verkdama pasakojo moteris.

2017-01-01 – 2020-10-01 laikotarpiu Sodros duomenimis šiame Klaipėdos lopšelyje-darželyje “Putinėlis” kolektyvas pasikeitė daugiau nei 50 %. Esant kolektyvui, kurį sudaro vos 32 darbuotojai tokia personalo kaita tikriausiai yra per didelė. Kyla klausimas, kodėl tokia darbuotojų kaita? Kas negerai, jeigu taip dažmnai keičiasi (- iami) darbuotojai?

Mobingas šio amžiaus rykštė, kuri dažnai kerta tam, kuris negali apsiginti. Tai nepagrįsta darbo, asmens, jo pažiūrų kritika, apkalbos, užduočių, viršijančių aukos sugebėjimus, skyrimas, sveikatai kenksmingas darbas, darbinės informacijos slėpimas, ignoravimas, patyčios, įžeidžiančios replikos ir kt. Taip žeminamas žmogaus orumas ir pasitikėjimas savimi. Žmogus patiriantis mobingą jaučia emocinį skausmą, įtampą. Auka paprastai pasijunta nevisavertė ir galiausiai neatlaikiusi spaudimo išeina iš darbo. Toks ir yra mobingą naudojančių asmenų tikslas. Mobingo auka labai dažnai, kovojant dėl darbo vietos, didesnio atlyginimo, gali tapti ir aukštos klasės specialistas.

Video reportažas: https://fb.watch/2pM3BVpjkR/

Bus daugiau…

Dalinkitės:
Facebook
El. paštu

Skaitykite kitas naujienas